Běh vlastní

2014/2015

Byl jsem poměrně silný (103kg na 180 cm) a bohužel se k tomu přidal i vysoký tlak, takže jsem musel začít brát prášky na tlak, což mi začalo dost deprimovat, že od 45 let už do smrti se budu muset živit prášky, což jsem myslel, že začíná až okolo důchodového věku. Můj dosavadní život byl buď v kanceláři nebo v autě. Fyzická aktivita byla spíš vyjímkou.

Tak jsem přemýšlel, co s tím budu dělat, a říkal jsem si, že zkusím zhubnout běháním a snad se potim sníží o tlak.

2015 na jaře jsem vyrazil na zkušební běh na trasu, která měřila 1,2 km. I když vzdálenost nebyla moc velká, tak jsem to vůbec nezvládal. Chvílemi jsem běžel, chvíle mi jsem šel a takto jsem to snad musel udělat 4x. S dýcháním jsem měl obrovské problémy. Spíš jsem dýchání téměř nezvládal. Takto jsem na 1,2 km chodil běhat 1 – 2x týdně. Když už jsem cca po 3 týdnech zvládal celou trať běžet, tak to pro mně bylo obrovské vítězství.

2015 podzim – přes prázniny jsem moc neběhal, ale chtěl jsem se zase trochu posunout, a tak jsem si našel delší trasu 2,4 km, kterou jsem zpočátku zvládal s problémy, ale časem se situce zlepšila. Ještě v pozimních měsících jsem opět o kousek přidal a začal jsem běhat 3,4 km a to i v zimních měsících do -5 stupňů.

2016

2016 – začátkem února jsem se přihlásil na výběh s odborníkem na běhání, abych se něco odborného dozvěděl a přiučil. Byl plánovaný běh, a tak jsme všichni přisli oblečeni nalehko na běh. Po setkání jsme téměř vyběhli a po cca 1 km jsme se museli zastavit, aby nám p. Škorpil vysvětli, jak dýchat, jak se oblékat, jak běhat atd. Mezitím jsem se po zahřání na chladnu rozehřál, a bohužel jsem pak vychladnul venku na zimě a po třech dnech jsem onemocněl kašlem a chřipkou. Trochu mi tento výběh s odborníkem zklamal.

2016 jaro –  navázal jsem na těch 3,4 km, s kterými jsem 2x týdně vydržel do léta a v létě jsem trať ještě prodloužil na 4,4km, na kterou jsem si těžko zvykal, ale nakonec i to jsem rozběhal.

2016 podzim – ještě v září jsem se zúčastnil akce TERIBEAR – pomoc nadace Terezy Maxové v Praze na Letné, kdy za uběhnuté kilometry firma ČEZ dávala finance nadaci Terezy Maxové. Jedno běžecké kolo bylo 1,2 m a s partou lidí jsem nakonec uběhl celem 8,4 km i když cca s 5 min. přestávkami po každém kole, což mě samotného přkvapilo. V září jsem celkem naběhal 36 km, což není moc, ale na mně to byl velmi dobrý výkon. Ale bohužel jsem nic nezhubl. V říjnu jsem si říkal, že se kousnu a zvýšim intenzitu tréninku. V říjnu jsem nakonec naběhal 60 km a jednou jsem udělal svůj osobní rekort 7,4 km na jeden zátah, což mě velmi překvapilo a potěšilo. Ale nakonec tam bylo zklamání, protože jsem zhubnul pouze 1 kg, i když jsem dost makal. Ale zase jsem si všimnul, že jsem splasknul cca 5 cm podle pásku. Zklamání mě sebralo ambice, a tak jsem v listopadu naběhal pouze 14 km a v prosinci 9 km, a pak jsem na běhání trochu zklamaně zanevřel.

2017

Přes vánoce jsem nakynul cca 2,5 kg, a když už zlepšilo počasí, tak jsem opět odstartoval běhání 17.2. na trati 2,4 kg a pak budu postupně přidávat.

Na jaře jsem se do toho trochu opřel a začal jsem běhávat 6 – 8,5 km a v dubnu jsem dal poprvé v životě na jeden zátah 10 000 km, což bylo pro mě životní vítězství. V květnu se mi pak ještě podařilo uběhnout několikrát 10 km a jednou 11,3 km. V červenci jsem si udělal svůj další rekord 13 km. 

V červenci mám zatím naběháno 77 km a za posledních 4 týdny mám naběháno 100 km. Výkonnost stoupá a dělá mi to radost. Ale až po běhu.