Lyže a turistika v Olešnici v Orlických horách, 2014

8,3.2014 V pátek večer jsme se vydali na obvyklý sraz karavanistů ve ski areálu v Olešnici v Orlických horách  50°21'45.363"N, 16°18'23.302"E na místní stelplatz. Výhodou je, že je tam stání zdarma, protože majitel areálu je taktéž karavanista. Jsou tu i elektrické přípojkya sociální zařízení. Večer jsme se sesedli do jednoho z obytných auto, kde jsme pokecali a sdělili si nové zážitky. Ráno jsme vyndali z krabice kotlík a začali vařit kuřecí

 140308 (2) 140308 140308 (3) 140308 (5)

 polévku se zeleninou, kterou  jsme všichni přivezli. Já jsem si mezi tím ještě 2 hodinky zalyžoval na zbytcích sněhu. Ráno to bylo bezvadné, ještě dopoledne se jezdilo na přimrzlém manžestru a krásného slunečného počasí. Po lyžovačce jsme se všichni najedli čerstvě uvařené polévky z kotlíku a vyrazili na turistiku po okolních kopcích. Nejdříve jsme pošli obcí Olešnice v Orlických horách a pak jsme vyšli na kopec Polom a následně jsme to nasměřovali zpět k horní části sjezdovky, kde jsme pak sešli ke karavanům. Cestou jsme ušli cca 10 km po místních kopcích a za krásného slunečného počasí. Opět se vyndal gril a ogrilovali se většinou staeky, k tomu se ještě uvařil svařák a následně okolo 19 hod jsme šli posedět, pokecat a popít do místního baru dole u sjezdovky. Majitelka baru byla mladá, pohledná, sympatická a velmi ochotná, takže se tam sedělo velmi příjemně a tím i velmi dlouho poblíž krbových kamen, které jsme nakonec sami obsluhovali.

Druhý den opět snídaně v přírodě za krásného slunečného a chladivého počasí a pozorování zbytku lyžařů jsme se nasnídali a opět vyrazili na turistiku. Tentokrát jsme se vydali na opačnou stranu, kde jsme si cestou prohlédli velkou dělostřeleckou trvz Skutina a během cesty jsme potkali i pár menších, které jsou po okolí posety. Kromě těchto válečných bunkrů jsme cestou potkali mnoho zajímavých stavení. Byly mezi nimi, roubenky staré i rekonstruované, baráky opět staré i rekonstruované, zchátralé i v současně probíhající rekonstrukci. Je to velmi pěkná pestrost obydlí místních obyvatel. A do toho všeho opět krásné a slunečné počasí. Procházka cca 10 km byla směrem přes Lužany, Hamry a před Olešnicí jsme se vydali vpravo zpět přes kopec k naším obytným autům. Opět následoval oběd – včerejší polévka z kotlíku, ještě potom něco k tomu a odpoledne za krásného slunečného počasí jsme se postupně vydali k domovům. Byl to krásný slunečný víkend plný pohybu tak jak to správně má být ku prospěchu našeho zdraví. Už se těším na příště.

1 734 comments