Zážitek v Chorvatsku – na regatě při yachtařských závodech, 2014

 

Zážitek v Chorvatsku: 12.4.2014.  Již po druhé jsme se zúčastnili yachtařských závodů v Chorvatsku od společnosti SEAWOLF. Domovskou marinu pro pronájem lodi nám určili na ostrově Murter. V sobotu dopoledne se přebírala loď, pak jsme nastěhovali všechny věci, které jsme vyskládali převážně z krabic do skříněk a odpoledne jsme vyrazili na tréninkové rozjížďky a v neděli po rozpravě jsme vyrazili již do ostrých závodů. Ten den byl pozvolnější vítr okolo 6 – 8 m/s, druhý den byl zpočátku olej, a pak se to rozfouklo a zesilovalo to až na 10 – 12 m/s. Závody jsou vždy plánovány na 3 dny, ale bohužel na třetí den rozjížďky hlásili v předpovědi počasí od v poledne extrémně silný vítr s názvem Bora Bora, při kterém se občas lámou i stěžně, a z tohoto důvodu byly zrušeny rozjížďky na poslední den. Takže jsme mohli jet domů, a nebo ji jet zajachtařit na vlastní nebezpečí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Stepan_140412 (10) Stepan_140412 (12) Stepan_140412 (20) Stepan_140412 (22)

Ale i přesto jsme si ještě alespoň na dopoledne jeli zajachtařit na moře, abysme si užili a zažili pěkné náklony. Když jsme vyrazili, tak začalo foukat 15 – 20 m/s. Když už po 2 hodinách jachtaření s plachtami na půl žerdi a větru okolo 25 m/s jsme začali balit, tak vítr zesiloval na 30 m/s. Při návratu na motor bez plachet nám tam chvílemi fouklo i 40 m/s, tak jsme byli rádi, že už máme sbaleno a jsme na cestě zpátky do mariny. Byly to velmi příjemně strávené dny i s malým dobrodružstvím a zajímavými zážitky. Organizace firmy SEAWOLF byla skvělá. Vždy na začátku a na konci závodů firma organizuje společnou večeři pro všechny účastníky regaty ve velmi příjemné atmosféře v marině Biograt formou bufetu.. Trochu smutnější záležitostí jsou ty 10 hodinové přejezdy okolo 1000km, ale když je to jednou za čas, tak se to dá přežít.

3 980 comments