2016/07 Karavanistický sraz na Českém ranči u Zákup s country koncertem s Rudolfa Křesťana

V pátek 29.7.2016 jsem vyrazil na karavanistický sraz na www.ceskyranc.cz. V pátek po příjezdu

jsme udělali klasické společné posezení mezi karavany a pohovořili v přátelské atmosféře. Postupně dojížděli další posádky a jednu z nich tvořil cca 17 letý chlapec s maminkou, kteří přijeli již za tmy v osobním autě s přívěsem. Mladá paní zastavila na prostranství, a pak i s karavanem zacouvala již za tmy do účka do protisměru. S ženou s takovýmito schopnostmi jsem se ještě nesetkal.


V sobotu v 10 hod. dopoledne jsme se vydali na cyklistický výlet na průrvy ve zdejším kraji. První cesta vedle do obce Zahrádky, kde jsme navštívili první průrvu s názvem Novozámecká průrva. Kdyby jeden z karavanistů nevěděl, kde jí hledat, tak ze silnice nebo z cesty by jsme jí určitě nenašli. Nehledě na to, že jsem úplně přesně neděl, co si mám pod slovem průrva představit. Tak je to skalní útvar, poměrně vysoký i 5-10 m a úzká úžina mezi těmi skalními útvary, kde protéká voda, něco jako menší kaňon, nebo spíš mini kaňon. Pak jsme ještě navštívili druhou Mnichovskou průrvu u Jestřebí. Bylo to moc pěkné, ani jsem netušil, že máme tak pěkné přírodní úkazy v Čechách. Cestou zpět jsme se ještě zastavili v hospůdce, kde měli výborné kynuté borůvkové knedlíky za 40,- Kč. Pozdě odpoledne jsme si všichni udělali osobní volno a na 17 hod. Jsme se přemístili do místního amfiteátru na koncert Rudolfa Křesťana. Po koncertě okolo 22 hod. se část návštěvníku rozprchla a zbytek se shromáždil na sezení pod střechou, kde se sdružili místní šikovní amatérští hudebníci a pokračovali s našimi táborovými odrhovačkami až do pozdních ranních hodin. Na to, že to byli amatéři, tak hráli moc pěkně.

160729 (1) 160729 (4) 160729 (8) 160729 (10) 160729 (11)

V neděli se vstávání trochu zpozdilo, a po dopolední snídani jsme vyrazili na houby. Moc nerostli, ale jedna dost aktivní houbařka předci jenom dost hub našla na rozdíl od ostatních. Byť jsme nebyli nijak daleko, tak jsme dorazili poměrně utahaní, takže po rychlém obědě většina z nás si dala šlofíka, a pak už jsme se rozprchli každý ke svému domovu. Opět pěkný a zajímavý víkend a pro mě opět v neznámé lokalitě.