2016/10 Na Kitingu v Panenským Týnci a v Chlumu u Třeboně na karavaninku

28.10.2016 se po čase sešla kiterská banda na Mistrovství republiky v landkitingu 2016 na letišti v Panenském Týnci. Pořadatelská banda se sešla již v ve čtvrtek a zbytek najel v pátek. Rozjížďky začali mountainboardama od 11 hod. a probíhali cca po ¾ hodinách celkem čtyři. Pak nastoupili ještě 4 rozjížďky buggyn až téměř do stmívání. Ten den po závodech si zabalili cajky a většina se přemístila ke stánku nebo do párty stanu k muzice a část odjela domů. Já jsem se večer přemístil cca o 200 km na karavanistický sraz do Chlumu u Třeboně do kempu Veronika.

161029 (1) 161029 (2) 161029 (3) 161029 (4) 161029 (5) 161029 (6) 161029 (7)

Dorazil jsem ve 22 hod. a všichni seděli pod pergolou uzavřenou z boku stanovým přístřeškem s z průhledného plastu. Uvnitř bylo na boku ohniště, kde plápolal oheň, byla naražená pípa, na stole bylo pár pochutin a hlavně dobrá a veselá nálada. Posezení probíhalo až do pozdních nočních hodin. Druhý den jsme šli na procházku po okolí k jednomu místnímu řezbáři, kde několik lidí z naší party si i některé výtvory zakoupili. Kousek od obchůdku na místním prostranství byla rybí restaurace, ale bylo to vybudováno spíše jako rychlé občerstvení zaměřené na ryby. Určitě to byl dobrý byznys pro majitele, protože tam měli široký sortiment pouze smažených ryb asi ve friťácích, příloha pouze chleba bez velkých komplikací a nápoje. Ale asi to fungovalo dobře, protože všechny stoly byly po dobu naší návštěvy obsazeny.

Po návratu do kempu jsme si skoro všichni dali odpolední odpočinek. Po odpočinku jsem šli na blízkou louku pouště draky, kdy jsme se docela v pohybu dost vyvenčili, protože vítr byl dost slabý. K večeru jsme ještě společně povečeřeli venku mezi karavany, a pak jsme všichni postupně přemístili k ohni pod pergolu, kde jsme opět v přátelské atmosféře strávili do pozdních večerních hodin.

V neděli část karavanistů vyrazila do okolních lesů a část si přispala do dopoledních hodin. Houbařská parta zpočátku měla problém najít houby, ale pak najednou nalezli houbařský plácek, kde se každý dost houbařky uspokojil.

Po obědě jsme zbytek těch co neodjeli ráno začali balit, a pak už jsme každý vyrazili k domovu.