2016/03 Na Velikonočním karavanistickém srazu ve Východních Čechách v kempu Opatovec

24. – 28.3.2016 jsme skončili v Autokempu Opatovec za Litomyšli, kde se sešlo cca okolo 50 posádek, i když předpověď počasí nebyla ideální.

Autokemp má dobré sociální zázemí, občerstvovací hospodu a prostorný pozemek mírně ve svahu.

Dorazili jsme v pátek ve večerních hodinách, takže jsme se přidali rovnou k večernímu posezení. Druhý den dopoledne jsme vyrazili na výlet do Svitav po lesní stezce okolo památníku včelích matek, který byl nově vybudovaný a plně autentický. Později jsme ještě potkali fitness stezku, kde jsme postupně zdolali všechny překážky. Kousek před koncem lesní stezky jsme ještě navštívili sportovní „koutek“, kdy ještě v lesní části byly zabetonované ocelové cvičící nářadí, což bych v lese tedy neočekával. Městem jsme prošli až na náměstí, kde jsme se stavili na oběd v dolní části náměstí. Byla to snad jediná otevřená restaurace. Po obědě jsme se vydali zpět opět lesní stezkou, i když nepatrně odlišnou trasou, abychom mohli najít i pár kešek. V podvečer jsme si grilovali nějakou laskominu k večeři, a pak v přátelské atmosféře s ostatními posádkami jsme setrvali do pozdních nočních hodin.

 

V sobotu jsme udělali pouze krátký výlet druhým směrem od kempu zase na nějakou kešku a poměrně brzo jsme byli zpět. Dnešní den byl spíše odpočinkový a večer opět v přátelské atmosféře u ohně.

V neděli jsme se již potřebovali vrátit domů, a tak jsme po snídani vyrazili ještě na prohlídku Litomyšle a to hlavně místního zámku, který byl nádherný a velmi zachovalý. Po prohlídce zámku jsme se bohužel museli vydat již směrem k domovu a kolegové z druhé posádky se vydali na prohlídku ještě zbytku města, a pak ještě pokračovali dále na zajímavosti Vysokého Mýta.

Víkend byl trochu dál, ale celkem zdařilý a veselý.