2013/12 Obytným autem s lyžemi, na Zámku Sychrov, na Ještěd a do Jizerských horek U Čápa

27.12.2016 Nesčetněkrát jsme již byli v Jizerských horách a na Liberecku, ale až nyní po letech jsme se zastavili na zámku Sychrov na prohlídku s vánoční výzdobou. Příjezd byl již za deště a na poslední chvíli, takže jsme se sotva stačili vyfotit u betlému na nádvoří, a pak jsme šli skoro rovnou na prohlídku. Zámek byl nádherný, ale bohužel v celém zámku byla hrozná zima.

Pozdě odpoledne jsme se přesunuli do Javorník, ale vzhledem k nízkému stavu sněhu jsme se přemístili na Ještěd, kde jsme zakempovali hned vedle skokanských můstků (50°44’1.978″N, 14°59’42.866″E). Bylo to skvělé místo, protože bylo na rovině, bylo pár kroků od sjezdovky, dojezd na lyžích 30 m od auta, krásný výhled na noční osvětlený Liberec, ale i neosvětlený ráno.

Po snídani jsme se po cca 70 m chůze dostali na sjezdovku. Lanovka ze spodního parkoviště nejezdila, takže jsme zůstali pouze na horní lanovce a jezdili červenou. Lyžovali jsme jen do oběda a odpoledne jsme se přesunuli do IQ parku vedle Babylonu, kde jsme strávili čas až do zavíračky v 19 hod. Jedná se o 3 patrovou budovu, kde jsou hlavolamy, vědomostní otázky, technické modely turbín, přehrad, fyzikálních jevů, zúčastnili jsme se i chemické přednášky s příběhy a dole v suterénu, byla výstavka muzejních exponátů, které jsme v mém dětství ještě používali jako běžné věci.

Večer jsme se přemístili do Příchovic v Jizerských horách. Cestou jsme se ještě zastavili na menší nákup v Tanvaldě v podvečerních hodinách, takže možnost nákupu už byla pouze u Vietnamských obchodníků i s malým příběhem zde.

Nakonec jsme zakempovali na parkoviště nad sjezdovkou U Čápa, kde už byli další 3 karavanistické posádky. Část pozdního večera jsme strávili ještě před karavanama v přátelském rozhovoru.

Druhý den jsme vyrazili na dopolední lyžování za krásného zimního a slunečného počasí částečně ještě po manšestru. V poledne jsme si trochu odpočinuli v karavanu během oběda a odpoledne jsme se vydali na krátký výlet s běžkami do běžecké stopy, která začíná pod rozhlednou Štěpánka. Večer jsme strávili s ostatními posádkami z karavanů v přátelské atmosféře v místní restauraci U Čápa.

Druhý den dopoledne jsme opět lyžovali za krásného slunečného počasí, kdy okolo oběda byla teplota plus jeden stupeň. Po obědě díky dalším závazkům jsme vyrazili již k domovu. Když jsme se dostali pod Jabloncem do nižší polohy, tak jsme sjeli do silné mlhy a zimy mínus 2 stupně.

¨Byl to hezký karavanistický výlet po českých horách.