2016/06 Pěší čundr okolo Děčína a Pravčické brány

3.6.2016 jsme se sešli u restaurace Pastýřka nedaleko ZOO Děčín s krásnou vyhlídkou na celou oblast řeky Labe, zámku Děčín a protější oblasti s lesními vyhlídkami. Po pokochání se jsme se přemístili k nemocnice, odkud jsme vyrazili cestou okolo Labe vrchem, přes několik vyhlídek až k té hlavní vyhlídce Belveder, kde je výhled na velkou část kaňonu Labe v Českém Švýcarsku. Po obědě v místní restauraci, kde jsme nakonec přečkali i trochu deště jsme ten den dorazili do Janova, kde jsme přespali na konci obce vedle obecního jezírka ve stanech, kde asi pořádají vesnické akce, protože to tu bylo hezky upraveno a přes rybníček byl vytvořený úzký můstek, na soutěž, kdo ho přejede na kole. Ráno jsme se vydali ještě na místní rozhlednu, kde byl vidět na protější straně skoro celý skalní masiv Českého Švýcarska určitě i s Pravčickou bránou, která tam někde byla. Pak jsme začali v Hřensku, kde jsme projeli na lodích obě soutěsky s poutavým vyprávěním místních letitých lodivodů.

160603 (2) 160603 (3) 160603 (4) 160603 (5) 160603 (6) 160603 (7) 160603 (8) 160603 (9)

Pak jsme šli po červené okolo skalních útesů, které jsme viděli z vyhlídky v Janově až na Pravčickou bránu, kde opět byly krásné výhledy do celého kraje a hlavně mi potěšilo, že jsem mohl i osobně navštívit Pravčickou bránu, protože mi to připadá, jako skvělý přírodní útvar a zajímavost. Ke konci dne jsme se přemístili do obce Vysoká Lípa, kde jsme poprvé za historii našeho čundrování přespali v kempu. Ráno jsme přejeli do Jetřichovic, a tam jsme se vydali na zříceninu hradu Falkenštejn a dále na Jetřichovské stěny na vyhlídku Mariina, která byla vybudována včetně přístřešku. Byla to jedna velká krása. Na závěr jsme se ještě přemístili do restaurace ve Vysoké Lípě, kde jsme zhodnotili naše čundráctví při dobrém obědě, naplánovali jsme datum příštího ročníku na 19-21.5.2017, a pak již jsme se rozjeli každý do svého domova.

Opět jsem navštívil další krásná místa naší republiky, byl to pěkný pohodový prodloužený víkend plný nových zážitků a dobrodružství.