2016/04 Výlet obytným autem do Krušných hor na Klínovec, Boží dar, Fichtelberg, Vejprty

6. – 8.5.2016 jsme vyrazili v pátek večer na výlet do Krušných hor, kam mě vítr nikdy moc neodvál, a proto mi tato oblast již dlouho lákala na prozkoumání. Místo na přespání jsme si vybrali v pátek večer na parkovišti v Loučné pod Klínovcem (50.4061361N, 12.9846889E). Ráno jsme přejeli na Boží Dar do informačního centra, kde jsme obdrželi mapu a načerpali informace ohledně okolních výletů. Obytňák jsme přeparkovali na parkoviště u pumpy v Božáku, odkud jsme vystartovali na trasu Ježíškovou cestou přes Myslivny, Rýžovnu, Hřebečnou do Albertam. Na začátku Albertam při příjezdu od Hřebečné po pravé straně jsme se zastavili v soukromé kavárně, kde je krásné prostření, nádherná soukromá zahrada, strašně ochotná a sympatická paní domácí. Z Albertam jsme vyjeli nahoru na Červené jámy, okolo Mrtvého rybníku a Pod Špičákem jsme píchli kolo. Nedělali jsme z toho drama, protože jsme poměrně šikovní, ale nebylo nám to nic platné. Po prvním zalepení se záplata uvolnila. Po druhém taky. Při třetím lepení jsme použili skoro dvojnásobnou velikost záplaty, ale ani ta nevydržela. Na závěr jsme do duše nastříkali opravnou pěnu, ale bohužel ani s tímto jsme neměli úspěch. Nakonec jsme se vydali cca 1 km pěšky, a pak jsem vyrazil sám na kole na Božák, a pro kolegu jsem se vrátil autem. Při opravě jsme s několika turisty ztratily slovo a jedni z nich byli Němci z bývalého socialistického sektoru, takže jsme si měli co říct.

Po výletě už byla akorát doba večeře, takže jsme se přemístili na spodní parkoviště Klínovce, kde nefoukal vítr, oproti hornímu parkovišti. Dole jsme rozdělali gril a připravili si večeři před autem, kde jsme postavili stoleček s křesílky. Během večeře se najednou objevili naši známí Němci, takže jsme akorát navázali na odpolední rozhovor v přátelské atmosféře. Po večeři jsme se přemístili na vrchol Klínovce a zaparkovali jsme na noční kempování na pravou stranu tak, abychom ráno po probuzení viděli východ slunce, což se nám podařilo. Během večera foukal dost silný vítr, který ještě v noci zesílil, takže celou noc to bylo jako na houpačce podle toho, jak intenzivně se do našeho karavanu opíral vítr.

V neděli po snídani jsme se zastavili v Božáku pro novou duši, abychom opět zprovoznili kolo, a pak jsme vyrazili autem ještě na vrchol Fichtelberku. Dali jsme si tam oběd, udělali jsme obhlídku kolem dokola, kde byly nádherné výhledy. Bylo vidět, že toto místo láká na výlet poměrně hodně turistů i z ČR. Odpoledne jsme ještě navštívili Vejprty, které jsme si projeli na kole. Je to celkem malé městečko s pěkným náměstím a nově vybudovaná část u přechodu přes řeku do Německa. Možná, že jediné zajímavé tu je free shop. Ještě jsme si dali krátký odpočinek u rybníku na kraji Vejprt při chytání ryb. To už byla naše poslední zastávka, a pak už jsme vyrazili k domovu. Na ten krátký čas jsme toho dost viděli, takže to bylo hodně prima.